Najlepsze urodziny ever :)

Obudziliśmy się około ósmej. M. zmienił Małej pieluchę, ja już obnażałam się, aby zaspokoić głód naszego ssaka, gdy usłyszałam: „Chodź córko, zaśpiewamy mamie „sto lat” i damy jej prezent”.   Później śniadanie po kolei: Małej i nasze. Było nawet leniwie i pysznie – ostatnio codziennie jemy pieczoną owsiankę ze śliwkami – polecam. Szybka kąpiel i decyzja – wyjazd na rodzinny piknik do parku – taki z kanapkami i ciastkami zapakowanymi do torby. Na kocyku, w cieniu upał nie dokuczał w ogóle, Malutka spała trochę w gondoli, trochę na naszych kolanach, a my wpatrzeni w nią absolutnie spędziliśmy spokojne popołudnie. Efektem tego dotlenienia jest sen Małej i M. Mam nadzieję, że zaraz wstaną do kąpieli 🙂

Muszę przyznać, że dzisiejsze urodziny, choć powinny być smętne – bo ostatnie dwudzieste, były najlepszymi w moim życiu.

Przy życzeniach telefonicznych pojawiło się kilka pytań o chrzciny, na które z uporem odpowiadałam, że jeszcze o tym nie myślimy. I Tata, mój tata mówiący o tym, że jak się żałuje za grzechy, to nie ma problemu z rozgrzeszeniem z in vitro. „-Tato, a Ty byś żałował?” – zapytałam. „- No nie, pewnie nie.” Na tym rozmowa o naszej spowiedzi się skończyła.

Reklamy

16 comments

 1. Wszystkiego najlepszego 🙂 Samych radosnych dni, pełnych miłości.
  I szczęścia, szczęścia :)))))
  Buziaki;****

 2. Radości! I delektowania się szczęściem!
  Ps. Co do spowiedzi mu o dziwo się spowiadaliśmy, dostaliśmy rozgrzeszenie mimo iż samego ivf nie żałujemy, żałujemy tego, że los za nas zdecydował. Ba….ksiądz mi powodzenia życzył na koniec…więc są i normalni w tym bagnie nienormalności. Jakby cos to mogę wiecej info na email.

   1. Nie wiem jak to jest z chrzczeniem dziecka gdy jest się małżeństwem, być może faktycznie istnieje wówczas konieczność odbycia spowiedzi przez rodziców a nie tylko przez rodziców chrzestnych jak to jest w przypadku chrzczenia dziecka pary będącej w związku nieformalnym. Jednak jest pewien istotny detal jeśli chodzi o spowiedź – warunkiem udzielenia sakramentu chrztu jest fakt przystąpienia do spowiedzi, niekoniecznie uzyskanie rozgrzeszenia. Mojego partnera poproszono niedawno o to, by został chrzestnym. Z uwagi na fakt, że żyje ze mną bez małżeństwa, przystąpił do wymaganej przez KK spowiedzi lecz nie uzyskał rozgrzeszenia. Wymóg formalny został spełniony i chrzestnym został bez żadnych problemów. Przypuszczam, że podobne zasady mogą dotyczyć także rodziców, którzy z jakichś powodów przewidują, że nie uzyskaliby rozgrzeszenia.
    Autorce bloga najlepsze życzenia urodzinowe!:-)

   1. Napisałam. Ponieważ wysłałam maila z innego adresu niż ten, który wpisuję tutaj pisząc komentarz, sprawdź, czy nie zrzuciło Ci mojej wiadomości do spamu.

  1. Nawet bardzo szkoda. Ludzie nie wiedzą o co chodzi i pewnie stąd ten zgiełk. Ja nie rozumiem jeszcze jednego – jeśli ktoś nie chce z procedury skorzystać, bo jest niezgodna z jego światopoglądem, to przecież nikt go nie zmusza. Dlaczego próbuje ograniczyć dostęp do in vitro tym, którzy tego chcą?

 3. Spóźnione, ale szczere życzenia : wszystkiego najlepszego !!! 🙂 Moje urodziny też były w tym roku ostatnie dwudzieste i chciałabym wierzyć, że z trójką z przodu nie poczuję naprawdę żadnej różnicy 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s