Anatomia dziecka z in vitro

Dziś natknęłam się na znanym portalu społecznościowym na taką mądrość:

in vitro

Być może kogoś takie porównanie razi, ale mnie to bawi 🙂

Na stronie andrzejrysuje.pl też znalazłam kilka obrazków satyrycznych dotyczących IVF:

rekrutacja

I mój absolutny numer 1:

Zelnik

Bawi mnie to, bo jestem dorosła i ukształtowana emocjonalnie – wiem, kto plecie brednie, wiem, że to brednie. Ale co powiem Małej, gdy będzie te żałosne teksty na temat IVF słyszeć wokół? Jak uchronię jej „uszko” i głowę? Czy miłość wystarczy? Boję się tego. Chciałabym wierzyć, że za kilka lat problem poziomu debaty publicznej o IVF po prostu zniknie.

Reklamy

10 comments

  1. Rysunki dobrze oddają głupotę ludzką. Ja myślałam, że żyjemy w czasach „oświeconych” ale nawet w najbliższym otoczeniu znajdziemy ciemny lud. I to przeraża mnie najbardziej.

  2. Twoja Kruszynka jest z pokolenia, w którym dzieci z in vitro stają się… hm.. nie chcę użyć złego określenia, ale.. no.. stają się „normą”.
    a poczekajmy jeszcze aż te nastolatki, które faszerują się tabletkami antykoncepcyjnymi dobranymi ‚na ładne oczy” – wtedy dzieci poczęte naturalnie będą cudem…
    brednie, ale rysunki mnie nieźle rozbawiły 😀

    1. Ola, zgadzam się, że niepłodność jest chorobą cywilizacyjną i dzięki rozwojowi medycyny może być leczona, np. in vitro.Nie mogę zgodzić się jednak z tym, że jej efektem jest stosowanie antykoncepcji. Fakt, że lekarze często ignorują wszelkie badania i przepisują tabletki hormonalne na już, ale efekty uboczne ich działania poznamy pewnie dopiero za kilkadziesiąt lat. Nie generalizowałabym w ten sposób, bo to sprawia, że szukamy winnych za niepłodność. A winnych chyba nie ma. Idąc tą drogą mama mojego M. usłyszała, że M. zachorował, bo ona jadła w ciąży marchewkę. Hmm, więc w naszym przypadku za niepłodność odpowiadałaby zołza – peerelowska marchewka, żeby nie powiedzieć wprost, że teściowa… 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s