Telefon z laboratorium

Siedzieliśmy jak na szpilkach, gdy wreszcie zadzwonił telefon. Fałszywy alarm – mama. Spławiłam ją ekspresowo, tłumacząc, że czekam na TEN telefon – zrozumiała 🙂

Przechodząc do sedna – z sześciu zapłodnionych komórek po pierwszej dobie powstało pięć zarodków. Oczywiście daleko im do stadium blastocysty, ale wynik w porównaniu do podejścia nr 1 napawa optymizmem. Dojrzałych oocytów było ostatecznie 14, więc osiem zdecydowaliśmy się zamrozić.

Transfer w środę. Czuję się, jak balon, z którego zeszło powietrze. Ulga. Teraz mogę czytać książki filozoficzne 🙂

A tak w ogóle – wczoraj spędziliśmy miły wieczór. Obejrzeliśmy coś wtuleni w siebie, rozmawialiśmy. Było ciepło i intymnie. I tak chcę zapamiętać ten dzień – dzień, który być może będziemy wspominać, jako ten, w którym powstało życie.

Nie możemy się już doczekać. M. mówi o tym, że okres ciąży zmieni wszystko. Staram się mu przypomnieć, że najwięcej zmieni jednak poród. Tymczasem droga długa jest.

Skaczę trochę po wątkach, ale jestem rozemocjonowana. Śniła mi się dziś Babcia. Miałam świadomość, że nie żyje i trochę mnie jej obecność w domu rodzinnym zaskoczyła, ale rzuciłam się jej w ramiona i powiedziałam, że bardzo ją kocham. Miły to był sen i taki pokrzepiający.

I mam nieodparte wrażenie, że albo moja podświadomość płata mi figla, albo doczekałam się swojego anioła stróża, który zjawia się we śnie, gdy dzieje się u nas coś ważnego.

M. – skorpion, racjonalista i facet w jednym oczywiście nie rozumie moich przemyśleń i zrzuca sny na podświadomość, z której istnieniem również ciężko mu się pogodzić.

5 comments

  1. No i super 🙂
    Co do babci – ja akurat z tych wierzących, że nasi bliscy mają z nami jakiś tam kontakt. Szczególnie w tych trudnych momentach 🙂
    Kciuki nieustające.

    1. Ja też w to wierzę 🙂 Zwłaszcza, że nie jest to pierwszy raz, kiedy w trudnym momencie przyśniła mi się Babcia, która mnie pociesza, przytula itp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s